';

Wielkanoc 2021

Weszły więc do grobu i ujrzały młodzieńca, siedzącego po prawej stronie, ubranego w białą szatę; i bardzo się przestraszyły.

Lecz on rzekł do nich: «Nie bójcie się! Szukacie Jezusa z Nazaretu, ukrzyżowanego; powstał, nie ma Go tu». Mk 16,5-6

 

Pokój i Dobro!

Drodzy Darczyńcy!

Przeżywany przez nas obecny czas, z jednej strony może napawać lękiem i obawą, rożnego rodzaju zmartwieniami związanymi z przyszłością. Z drugiej, to okres wielkiej radości, z okazji przeżywanych Świąt Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa oraz nadziei, że i my jesteśmy zaproszeni, by mieć w tym wszystkim udział. Niech Święta Wielkiej Nocy, z pustym grobem Chrystusa, nie napełniają nas nigdy trwogą, ale zawsze niosą pokrzepienie w trudnościach i rodzą silną wiarę, że dla Boga nie ma nic nie możliwego.

Dodatkową radość przynosi nam o. Wenanty Katarzyniec, którego 100 rocznicę narodzin dla Nieba, obchodzimy właśnie w tym czasie – 31.03.2021. Niech ten, który nam Patronuje, przebywając ze Zmartwychwstałym w Jego Królestwie, posyła zdroje łask i błogosławieństw przez swoje pośrednictwo.

Korzystając z okazji, chcę podzielić się jeszcze jedną dobrą wiadomością. Kalwaryjski Ośrodek Pomocy o. Wenantego to już naprawdę spora społeczność ludzi, tak z niego korzystających, jak i zaangażowanych w jego funkcjonowanie. Pomieszczenie, z którego korzystamy stało się po prostu za ciasne… Dlatego też, po raz trzeci bierzemy udział w kampanii Kilometry Dobra, która ma nam pomóc zebrać fundusze na projekt odbudowy zabytkowego budynku. Chcielibyśmy, aby w niedalekiej przyszłości, mogło powstać tam kompleksowe centrum terapeutyczne, niosące pomoc lokalnej społeczności. Jeśli to możliwe prosimy o wsparcie tej inicjatywy na https://kilometrydobra.pl/klasztor-znalezienia-krzyza-swietego/

Dziękując za Waszą obecność i wszelką dotychczasową pomoc w rozwoju Kalwaryjskiego Ośrodka, chcę jednocześnie zaprosić na Maszę Świętą, która będzie sprawowana w Kalwarii Pacławskiej 05 kwietnia br. o godzinie 11.00, w intencji – wszystkich darczyńców oraz osób związanych z naszą poradnią. W Eucharystii będzie można uczestniczyć na żywo przez media społecznościowe:

Facebook: @KalwariaPaclawskaSanktuarium

YouTube: Kalwaria Pacławska

 

Z pamięcią w modlitwie

Aleksander M Paprzycki OFMConv

koordynator ośrodka

admin