Remont i przystosowanie budynku pod poradnię i gabinety terapeutyczne

Dużym projektem Ośrodka, rozpoczętym mimo pandemii w 2020 roku jest przystosowanie budynku po byłej szkole w Kalwarii Pacławskiej do stworzenia w tym miejscu centrum terapeutycznego dla okolicznej społeczności z Kalwarii i Przemyśla.

Na tej stronie znajdziesz informacje o etapach prac i tym jak wykorzystujemy wszelkie okazane Ośrodkowi wsparcie finansowe i materialne.

Jeśli chcesz pomóc lub dowiedzieć się więcej, zapraszamy Cię do kontaktu.

pomoc@kalwariapaclawska.pl
+48 500 561 301
PIERWSZY ETAP – SPRZĄTANIE BUDYNKU
Sobota 26.06.2021r.

Przeprowadziliśmy planowane sprzątanie budynku przy ogromnej pomocy wolontariuszy.  Na nasze zaproszenie odpowiedziało 9 osób – Ania z Alkiem z Birczy, Monika z Przemkiem oraz Władysław z Krakowa, Agnieszka, Adrian i Tadeusz z Przemyśla, a także Łukasz z Międzybrodzia.

Prace rozpoczęliśmy po 9 rano. Wysprzątaliśmy piwnicę, parter oraz strych. Temat został „ogarnięty” dosłownie w parę godzin. Później był wspólny grill i radość bycia z sobą.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy wyżej wymienionym osobom – za Waszą obecność oraz pomoc. Dziękujemy także Wszystkim, którzy wspierają nasze dzieło.

Jeśli w takim tempie będzie się to wszystko działo, to w niedługim czasie powinniśmy cieszyć się nową siedzibą Kalwaryjskiego Ośrodka Pomocy o. Wenanatego Katarzyńca! Bogu niech będą dzięki!

DRUGI ETAP – PRACE WYBURZENIOWE

Od 20.07.2021r.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozpoczęliśmy prace wyburzeniowe stropu oraz ścian działowych, a także skuwanie tynków w budynku, którym w niedalekiej przyszłości ma funkcjonować Kalwaryjski Ośrodek Pomocy. Prace zostały podjęte w celu ustalenia rzeczywistego stanu budynku oraz zrobienia całkowitego kosztorysu remontu.
Za przeprowadzone prace bardzo dziękuję Władysławowi i firmie Profil z Krakowa http://profilkrakow.weebly.com/ oraz robotnikom z Sanoka: Bogusławowi, Darkowi, Kamilowi i Adrianowi.
Od najbliższego poniedziałku planujemy kontynuację prac.

TRZECI ETAP – ODGRUZOWYWANIE

30.07.2021r.

W czasie kiedy na Kalwarii Pacławskiej trwło 34 Franciszkanie Spotkanie Młodych, w tym roku pod hasłem – Kościół, bracia nowicjusze w duchu św. Franciszka, od teorii przeszli do praktyki. 30.07. br. – zabrali się do odbudowy Kościoła. I to wcale nie kaplicy czy oratorium, ale odgruzowania budynku, w którym ma powstać szeroko rozumiane centrum terapeutyczne dla lokalnej społeczności oraz przybywających tu pielgrzymów. Bo w końcu Kościół to nie tylko budynki, ale przede wszystkim ludzie, i to Ci najbardziej potrzebujący.
Dziękuję za wykonaną pracę o. Darkowi – mistrzowi nowicjatu oraz jego podopiecznym, braciom: Erykowi, Jackowi, Tomaszowi, Darkowi oraz Pawłowi. Bóg zapłać!

PODSUMOWANIE – SIERPIEŃ 2021
01.09.2021r.

Wraz z końcem wakacji, chcielibyśmy podsumować miniony miesiąc prac przy budynku w którym, w przyszłości ma się mieścić Kalwaryjski Ośrodek Pomocy o. Wenantego Katarzyńca.
Udało się nam zbić tynki oraz zerwać podłogi, a także niepotrzebny materiał w dużej mierze wywieźć. Za czas i trud w podjętym dziele, dziękujemy braciom nowicjuszom z o. Darkiem – mistrzem nowicjatu, Bogusiowi z ekipą robotników z Sanoka oraz Władkowi z Krakowa i jego firmie Profil http://profilkrakow.weebly.com/
Poniżej przebieg prac, jak zmieniał się budynek i jego stan na dzień dzisiejszy.
Jeśli chciałbyś mieć udział w naszym projekcie, to zapraszamy w najbliższą sobotę (04.09 br.) na prace porządkowe https://pomoc.kalwariapaclawska.pl/praca-porzadkowe-sobota-04-09-2021/, a później na wspólnego grilla. Przedstawimy między innymi plany rozmieszczenia sal i gabinetów terapeutycznych, a także zagospodarowanie terenu wokół ośrodka.
Gdybyś chciał wspomóc naszą inicjatywę, możesz to uczynić wpłacając pieniądze na konto ośrodka 65 1240 2568 1111 0010 8861 2415 lub przez stronę https://pomoc.kalwariapaclawska.pl/wesprzyj/
Jeśli chciałbyś pomóc w inny sposób, skontaktuj się z nami pisząc na maila pomoc@kalwariapaclawska.pl lub dzwoniąc na nr tel. +48 500 561 301
Już teraz dziękujemy za wszelkie wsparcie i zainteresowanie. Pamiętamy o Was w modlitwie!

Podsumowanie prac wakacyjnych – 2021
10.09.2021r.

W pierwszą sobotę września (04.09.21) odbyło się już II wolontariacie porządkowanie budynku pod przyszły Kalwaryjski Ośrodek Pomocy o. Wenantego Katarzyńca. Na nasze zaproszenie odpowiedziało 20 osób! Wspólnie udało się odgruzować jedną z sal oraz tylne wejście do budynku. Ponadto w dużej mierze oczyszczono z gwoździ i poukładano deski pochodzące z rozbiórki. Po pracy spotkaliśmy się przy wspólnym stole, a następnie przy projektach dotyczących rozkładu sal terapeutycznych i zajęciowych, a także planach zagospodarowania terenu wokół budynku. Bardzo dziękuję za poświęcony czas oraz trud. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim przybyłym z: Birczy, Miechowa, Międzybrodzia, Kormanic, Krakowa, Międzybrodzia, Rzeszowa, Sanoka, Woli Korzenieckiej oraz Żywca. Mam nadzieję, że na wiosnę znów uda się nam spotkać i wspólnie popracować na rzecz ośrodka. Pozdrawiam i do zobaczenia na Kalwarii Pacławskiej! O. Olek M. Paprzycki – koordynator ośrodka 😉

Każda Twoja wpłata zapewnia możliwość prowadzenia dalszych prac remontowych oraz sfinansowania specjalistów zatrudnionych w naszym ośrodku. Dzięki Tobie mamy szansę pomóc wielu osobom, których nie stać na skorzystanie z płatnych poradni i terapii.

Klasztor Znalezienia Krzyża Świętego

Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych
(Franciszkanów)

Adres: 37-743 Kalwaria Pacławska 40

Koordynator ośrodka: o. Aleksander Paprzycki

+48 500 561 301
pomoc@kalwariapaclawska.pl
Numer konta:
65 1240 2568 1111 0010 8861 2415
Tytuł przelewu: Darowizna – KOP
Nazwa: Kalwaryjski Ośrodek Pomocy O. Wenantego Katarzyńca
Adres: 37-743 Kalwaria Pacławska 40